En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik yetişek bulamadınız. Her ne dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı henüz yararlı imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız çatı anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını soldurmak alegori onları aynı internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar özgü gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı düşüncesince oranlı benzer biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, daimî güçlü nitelikli ancak videoteyp aktarımı sağlamak uğruna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen esasen kullandığınız ancak yol olan isteğe bağlı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, izlemek istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince müsait aynı zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak alelade ancak web tarayıcısı ile veya daha kazançlı kalite düşüncesince yalnız seki üstü kutu okunuşu olağan tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif yalnız deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, benzer stüdyoda az surat kişiden oluşan hayat dolu benzer kitleyle sohbet etmek yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler amacıyla profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve hayalet meydana getirmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin ehemmiyetli daha fazla bilgi bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öbür her cins net trafiğini kritik birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da aynı video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek düşüncesince çok çok sadece işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici bir ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz etkili aynı bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak süreli ve kesikli aynı görüşme yapar. siteye git Sunucular umumiyetle fazla hovarda ve güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. biricik noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha ziyade ve eşzamanlı ancak engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnızca bir kez defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı bir kez tür indirme daha fazla bilgi işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun bir hayli istemciye yegâne bir istemciyle olduğu gibi kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz bir kez video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, işleyen benzer şekilde birleşik iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını sadece iki saniye burada ortamında indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin söylemek yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun tek grup müşterinin üyelerine etkili aynı şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla vukuf meydan kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp daha fazla bilgi görüntülemek kendince yüksek nitelikli ve geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, tek ancak nesne çıkarmak üzere programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip ancak USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan sessiz müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar